April 21, 2024

आफ्नो पार्टीलाई समाजवादी संस्था ठहर्‍याउँदै नेपाली कांग्रेसले पहिलो चुनावी घोषणापत्रको सुरुवातमा ‘नेपाली कांग्रेस समाजवादी संस्था हो’ भन्दै देशलाई एक ठूलो परिवारका रूपमा विकास गर्ने उद्देश्य पेश गरेको थियो ।

घोषणापत्रलाई ‘देशवासीका नाममा पठाएको पत्र’ सन्देशका रूपमा अथ्र्याउँदै नेपाली कांग्रेसले पहिलो घोषणापत्रलाई भूमि र किसानकेन्द्रित बनाएको थियो ।

२०७२ सालको संविधानले नै नेपाललाई समाजवाद उन्मुख भनेको छ । ६४ वर्ष अगाडि लेखिएको कांग्रेसको पहिलो घोषणापत्रमा पनि समाजवादको लक्ष्य टाढा भएको स्वीकारिएको थियो ।

समाजवादको लक्ष्य टाढै रहेको स्वीकार्दै कांग्रेसको पहिलो चुनावी घोषणापत्रमा लेखिएको छ— ‘नेपाली कांग्रेसको समाजवादी व्यवस्थाको लक्ष्य अझै टाढै छ । तत्काल नै समाजवादी लक्ष्य प्राप्त गर्ने साधन समाजमा उपलब्ध छैनन् ।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *