September 28, 2023

पाल्पा,फाल्गुन २२ ।
पाल्पामा शहिद सप्ताहा शहिद परिवारलाई सम्मान गरि मनाईएको छ । नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी बहुमत जिल्ला कार्य समिति पाल्पाको आयोजनामा शहिद परिवार सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।

एक पालिका एक कार्यक्रम अन्र्तरगत जिल्लाका दशवटै पालिकामा सप्ताहाव्यापी शहिद सप्ताहा कार्यक्रमको आयोजना गरि ५० भन्द बढी शहिद परिवारलाई सम्मान गरिएको छ । मुलुकको परिवर्तनको निम्ती बलिदानी दिएका शहिदको सम्झनामा सप्ताहा व्यापी कार्यक्रम गरिएको नेकपा बहुमत पाल्पाका संयोजक मुक्ति गैरेले बताउनुभयो । सप्ताहा व्यापी शहिद सम्मान कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि समेत रहनुभएका जिल्ला संयोजक गैरेले मुलुकको व्यवस्था परिवर्तन ल्याउनमा जनयुद्धमा होमिएका माओवादी शहिद परिवारले अझै पनि सम्मानजनक न्याय नपाएको बताउनुभएको थियो । जनयुद्धको अपेक्षा अवस्था परिवर्तन मात्रै नभएको भन्दै मुलुक भित्रै स्वरोजगारी,शिक्षा,स्वास्थ्य र पूर्वाधार सहितको विकासलाई जनयुद्धले पूर्णता दिन नसकेको उहाँले बताउनुभयो ।

शहिद परिवारका सदस्य लक्ष्मण रसाईलीले मुलुकको नेतृत्वमा पुगेर बागडोर समालेका प्रचण्डले जनयुद्धको भावना विपरित काम गरेको बताउनुभयो । सर्वहारा जनताका छोराछोरीले लडेको जनयुद्धले पनि शहिदका अपेक्षा पुरा गर्न नसकेको उहाँले बताउनुभयो ।
शहिद सप्ताहा कार्यक्रममा नेकपा बहुमतका नेता कार्यकर्ताको उल्लासपुर्ण सहभागिता रहेको थियो । शहिद सप्ताहा कार्यक्रमको सहजीकरण जिल्ला समिति सदस्य विजय सारुले गर्नुभएको थियो । जनयुद्धमा लडेको मुलधारको पाटीले सम्मान दिन नसके पनि बहुमतले गरेको सम्मानले शहिद परिवारलाई राहत मिलेको प्रति खुशी ब्यक्त गरेका छन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *