तीन जिल्लाको संगमस्थल रिडि डुबानमा

Facebook
X
WhatsApp
LinkedIn

पाल्पा,असार २४   सुनिल कार्की

दुई दिनको अविरल बर्षा पछि कालीगण्डी नदि रिडि आएको बाढीले तीन जिल्लाको संगमस्थल पवित्र रुरु क्षेत्रधाम रिडि डुबानमा परेको

स्थानिय अमुल्य श्रेष्ठका अनुसार करिब ५० वर्ष पछि रुरु क्षेत्रधाम रिडि डुबानमा परेको बताउनुभयो रिडि खोला कालीगण्डी नदिमा पानि सहत बढेपछि रिडि बगरका घर, पसल देखि पवित्र ऋषिकेश मन्दिरको करिब २० फिट अग्लो गेट करिब आधा भन्दा बढि डुबानमा परेको स्थानिय चुरामणि तिम्लिसेनाले जानकारी दिनुभयो रुरु क्षेत्रधाम रिडिको बगर डुबानमा परेपछि त्यहाँका स्थानिय  तीनमुखे झोलुगे पुलबाट यात्रा गर्न बाध्य बनेका छन रुरु सेवा आश्रममा बस्ने वृद्धवृद्धालाई आवतजावतमा समस्या भएको भने दैनिक रुपमा हुँदै आएको सन्ध्या आरती समेत प्रभावित भएको मन्दिर व्यवस्थापना समितिका अध्यक्ष नेत्र प्रसाद भट्टराईले जानकारी दिनुभयो

रिडि खोलाको बाढी केही घट्दै गएपनि कालीगण्डकी नदिको  सतह भने बढ्दै गएकोले सर्तक सुरक्षित हुन जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समितिकाले आग्रह गरेको

सुनिल कार्की

सञ्चालक at राष्ट्र सञ्चार

कार्की राष्ट्र सञ्चार मिडियाका सञ्चालक हुन् । माेफसलमा रहेर समसामयिक विषयमा कलम चलाउँदै आएका कार्कीले पाल्पा लगायत लुम्बिनी प्रदेश आसपासका क्षेत्रबाट विभिन्न विषयहरुमा रिपोर्टिङ गर्दै आएका छन् । रेडियो, टेलिभिजन तथा अनलाइन सबै माध्यममा पत्रकारिताको अनुभव छ । कार्कीले नेपाल टेलिभिजन, जनता टेलिभिजन, श्रीनगर एफएम, राज्य टेलिभिजन, श्रीनगर टेलिभिजन, फेयर नेपाल डटकम लगायत विभिन्न मिडियामा काम गरिसकेका छन् । कार्की नेपाल पत्रकार महासंघ, जिल्ला शाखा पाल्पाका कार्यसमिति सदस्य हुन् ।

याे पनि पढ्नुस्