हिजोराती देखी पाल्पामा विद्युत सेवा अवरुद्ध,सेवाग्राही मर्कामा

Facebook
X
WhatsApp
LinkedIn

सनिल कार्की \

पाल्पामा तीन दिन देखिको अविरल बर्षाले विद्युत सेवा अवरुद्ध हुँदा सेवाग्राही समस्यामा परेका छन ।
जिल्लामा हिजोराती देखीनै विद्युत सेवा अवरुद्ध हुँदा स्थानिय रातभर अन्धकारमा बसेको गुनासो गरेका छन । जिल्लाको तिनाउ गाउँपालिकाको बसन्तपुर देखी बुटवल तर्फ जाने जंगलमा विद्युतका पोलहरु ढलेपछी पाल्पा आउने प्रशारण लाईन अवरुद्ध बनेको हो ।

 

नेपाल विद्युत प्राधिकरण पाल्पा वितरण केन्द्रका प्रमुख ईन्जिनियर दिलिप मरासिनीका अनुसार उक्त स्थानमा ६ वटा पोलहरु ढलेर विद्युत अवरुद्ध भएको जानकारी दिनुभयो । मौसम अनुकुल भई बर्षा रोकिए आज बेलुकासम्म र सम्भव नभए भोली सोमबार दिउँसोसम्म जिल्लाभरको विद्युत समस्या समाधान हुने प्रमुख मरासिनीले बताउनुभयो । जिल्लामा आउने वैकल्पिक रिडि हाइड्रोपावरको प्रशारण लाइनमा समेत समस्या हुँदा सेवाग्रही थप मर्कामा परेका छन । विद्युत सेवा अवरुद्ध हुँदा जिल्लाको दश वटै पालिकाका ८१ वटै वडाका सेवाग्राही विजुली उपभोगबाट बञ्चित भएका जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाले जनाएको छ ।

 

विद्युत सेवा अवरुद्ध हुँदा कालीगण्डी लिफ्टीङ्ग खानेपानि, भुल्के र सिस्नेको खानेपानि आपुर्तिमा समस्या भएको छ भने मोबाइल, टेलिफोन, टर्चलाइट उपभोग गर्नबाट समेत नपाएको गुनासो गरेका छन । जिल्लामा विद्युत सेवा अवरुद्ध हुँदा यहाँका स्थानियको जनजिवन कष्टकर बनेको मानव अधिकारवादीको भनाई छ ।

सुनिल कार्की

सञ्चालक at राष्ट्र सञ्चार

कार्की राष्ट्र सञ्चार मिडियाका सञ्चालक हुन् । माेफसलमा रहेर समसामयिक विषयमा कलम चलाउँदै आएका कार्कीले पाल्पा लगायत लुम्बिनी प्रदेश आसपासका क्षेत्रबाट विभिन्न विषयहरुमा रिपोर्टिङ गर्दै आएका छन् । रेडियो, टेलिभिजन तथा अनलाइन सबै माध्यममा पत्रकारिताको अनुभव छ । कार्कीले नेपाल टेलिभिजन, जनता टेलिभिजन, श्रीनगर एफएम, राज्य टेलिभिजन, श्रीनगर टेलिभिजन, फेयर नेपाल डटकम लगायत विभिन्न मिडियामा काम गरिसकेका छन् । कार्की नेपाल पत्रकार महासंघ, जिल्ला शाखा पाल्पाका कार्यसमिति सदस्य हुन् ।

याे पनि पढ्नुस्